O autorce


KDO je MarkétaX Křížková?

Podle diplomů, cerfitikátů a specializačního vzdělání zdravotníků: diplomovaná porodní asistentka, dětská sestra, specializovaná sestra pro intenzivní péči v neonatologii, anesteziologická sestra v pediatrii, odborný lektor úlevových technik pro novorozence. Chcete důkazy? Diplomy a certifikáty naleznete ZDE!

10 let – novorozenecká JIP a další studium

Od roku 2000 do roku 2010(s roční pauzou v zahraničí) jsem pracovala na novorozenecké JIP ve Zlíně. Tito drobci a jejich rodiče se pro mně stali další odbornou školou. V každodenní přímé konfrontaci s technickou intenzivní medicínou, křehkostí mini dětí a citovým rozpoložením rodičů začalo období kladení otázek a hledání odpovědí. Následovaly kurzy jako Cvičení pro těhotné, ženy v šestinedělí a gynekologicky nemocné ženy, Prenatální psychologie s PhDr. Ilonou Špaňhelovou, Baby masáže a přidala se i Design škola.

MarkétaX-tvoření

 

DROBCI – Motýlí masáže – 5 let praxe v terénu

V roce 2011, v rámci ošetřovatelské praxe v terénu vznikl projekt DROBCI. Původně byl zaměřený na pomoc rodičům předčasně narozených dětí. Po pěti letech působení se ukotvil a zaměřil se na podporu a rozvoj různých způsobů relaxačních technik doplňujících a podporujících rehabilitační techniky.

Bylo to období, kdy z původních 96 tahů Motýlích masáží Dr. Evy Reich (vystresovaní rodiče si nepamatovali ani polovinu masážních tahů) vznikala nová relaxační technika.  Začala analýza efektivnosti speciálních doteků, hledání nových způsobů, jak naučit rodiče, pěstouny, ošetřovatele technice těchto speciálních masáží. Pět let praktických zkušeností, desítky dětí, hodiny studia principu ukládání informací do lidské paměti.

Krok za krokem, pohyb za pohybem, obrázek za obrázkem…

MarkétaX - přemýšlení

 

 

 

Certifikovaný kurz úlevových technik v péči o novorozence @ Baby motýlí masáže

V roce 2015 po čtyřletém čekání byl akreditovaný Ministerstvem zdravotnictví Certifikovaný kurz úlevových technik v péči o novorozence. První profesionální kurz úlevových technik pro novorozence určený zdravotním sestřičkám, které pracují na novorozeneckých odděleních. Metodika Baby motýlích masáží se dopilovala i v průběhu tohoto kurzu a v tuto chvíli je zpracována do intuitivního manuálu Baby motýlí masáže určeného (ne)jen pro rodiče .

MarkétaX-hotovo

DALŠÍ informace:

profesionální CV 

můj PŘÍBĚH

web: http://marketax.cz/

 

Fotografie: Michal Křižka

Operační oblečení na míru ušila a dodala firma: Medica Filter